Lyžování v Německu 2014

Lyžování Německo

Tegernsee Schliersee - fotografie z lyžování v Německu

Německo má sice v Alpách jen malou část, ale přesto můžeme říci, že Němci jsou zimním sportovním národem s dlouhou tradicí. Když budeme srovnávat jeho lyžařská střediska s ostatními zimními destinacemi zkonstatujeme, že co do velikosti jsou spíše menší. To ale neznamená, že by sem nikdo na lyžařskou dovolenou nechtěl jezdit. Naopak, kdo miluje lyžování ve stylu nikdy nekončící párty se spoustou zábavy na sjezdovkách, může v Německu zažít, až na některé výjimky, srovnatelnou dovolenou jako v Rakousku. Pokud máte rádi bavorskou pohostinnost v horách a vyhledáváte náročné sjezdovky, jste v Německu určitě na správném místě.

Lyžařské oblasti jsou rozděleny do dvou regionů - Allgäu a Horní Bavorsko. Srdcem bavorských Alp, je nejvyšší hora Zugspitze s výškou 2962 m.n m. na jejíž náhorní plošině se nachází nejvyšší ledovcový lyžařský areál Německa. V Horním Bavorsku se za nejznámější a největší středisko považuje Garmisch/Partenkirchen, které bylo v roce 1936 dějištěm Zimních olympijských her. Známé je také pro pořádání Novoročních skoků na lyžích a společně se střediskem Grainau vám nabízí i lyžovačku za tmy na osvětlené stopě.

Zugspitze - fotografie z lyžování v Německu

Allgäu je, s více než 500 km sjezdových tratí a se stovkami perfektně upravených stop pro běžkaře v táhlých alpských údolích, největší německou oblastí. Milovníci severských sportů najdou v Německu nejrůznější okruhy v krásné horské scenérii. Nádherný pocit budete mít pří jízdě ve stopách v okolí jezera Königssee v Berchtesgadenu, pokud ale toužíte po větším dobrodružství vyzkoušejte si stopy mistrovské tratě v Oberstdorfu. Pro relaxační běžkaře je v nabídce trasa přes místní části Rubi, Reichenbach, Schöllang a Rohrmoos.

Na jihozápadní části Německa se tyčí vrcholky Feldberg ve Schwarzwaldu s výškou 1493 m a Großen Arber, v překladu Velký javor (1456 m), v Bavorském lese, který geograficky patří do pohoří Šumava. Za zmínku stojí ještě jedno místo v Oberstaufenu s názvem Nordic aktiv zentrum. Jedná se o centrum zaměřené na zdraví životní styl pomocí sportu.

Další zajímavé stránky o Německu a lyžování

Širkou nabídku lyžování v Německu naleznete na stránkách, specializujících se na zimní dovolenou a lyžování v Alpách.

Fandové lyžování a dalších zimních sportů by si určitě neměli nechat ujít přehled lyžařských zájezdů do Německa, které pořádají tuzemské cestovní kanceláře.

Kam jinam na lyžování?

Lyžování v Německu vás momentálně nezlákalo? Nevadí, Německo není jedinou zemí, kam nabízíme lyžařské zájezdy. Zkuste se podívat na naší další nabídku lyžování a věříme, že si vyberete.

Novinky

18.4.2014
Dítě zcela zdarma

Tunisko, Hammamet v termínu 24.6. – 1.7.2014 s all inclusive za 15.990,-. V blízkosti dvě golfová 18-ti jamková hřiště. Ubytování v hotelu Nahrawess Thalasso and… [více]

Mallorca se slevou

Mallorca, Alcúdia v termínu od 3.6. do 10.6.2014 s polopenzí za 13.290,-. Dítě 7- 12let 11.040,-. Ubytování v Bluebay Club Bellevue Aparthotel***. Odlet možný pouze… [více]

14.4.2014
Dovolená na ostrově Rhodos se slevou

8 denní ubytování na ostrově Rhodos, Faliraki s all inclusive za 11.850,-. Termín 28.5. – 4.6.2014. Písečná pláž je vzdálena asi 800 m od hotelu…. [více]

Zavolejte nám

222 745 416 Po - Pá 8:00 - 18:00

Členství v profesních organizacích

AČCKA ECTAA TSS Group